Vakumlu Soğuk Lipoliz

VAKUMLU SOĞUK LİPOLİZ

İstenmeyen bölgesel yağlar; bayan, erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Bu konuda en son teknoloji ise; 'Soğuk Lipoliz Yöntemi'dir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır.Soğuk Lipolizin iki çeşidi vardır.

1-Vakumlu Soğuk Lipoliz

2-Paletli Soğuk Lipoliz

Kliniğimizde her iki tür lipoliz çeşidi de mevcuttur.

Lipo Freeze sıcak ve soğuğun birleştiği yağ dokusunda tek seansta yüzde 40 yağ kaybı sağlayan bir teknoloji. Bugüne dek zayıflama teknolojilerinden sıklıkla bahsettik, dünyadaki ve ülkemizdeki uygulamalardan haberdar ettik. Peki nedir Lipo Freeze'in farkı? Uygulamanın en büyük farkı, kılcal damar problemi olanlarda sıcak uygulamalarla gerçekleşen damar genişlemeleri nedeniyle sıkıntılar yaşaması ve bu uygulamanın soğuk olması nedeniyle onların da yüzünü güldürecek olması olarak açıklanıyor.
Uygulamanın adımlarına gelince;
- Uygulama öncesi cilt, ıslak özel solüsyonlu bir bez ile korumaya alınıyor.
- Ardından bölgeye streç film yerleştiriliyor, yağlı olan bölge gerekli ayarlar yapıldıktan sonra vakumla çekiliyor.
- Cilde önce 10 dakika sıcaklık veriliyor, bununla yağın kalitesi bozuluyor. Ardından -4 derece soğuk ile o alan 40 - 60 dakika donduruluyor. Bununla da apopitoz yağ ölümü gerçekleştiriliyor ve lenfatik sistemimize katılarak enerji olarak harcanıp vücuttan atılıyor.
Uygulamanın etkisi 1 hafta sonra başlayıp tam etki 4-6 haftada ortaya çıkıyor. Yağ problemi yoğun olan kişilerde 2. seans isteğe bağlı olarak 1 ay sonra tekrarlanabiliyor. Lipo Freeze kollar, basen, göbek mide fazlalığı, sutyen kat izleri, bacak içi fazlalıkları gibi yağ problemi olan bir çok bölgelerde kadın - erkek herkese uygulanabilmekte.
Uygulama sadece hamilelere yapılamamakta. İşlem sonrası ciltte sarkma gibi problemler yaşanmamakta. Ağrısız ve sosyal hayatı etkilemeyen bir uygulama olması nedeniyle ülkemizde ve şehrimiz de oldukça tercih edilmekte.

Vakumlu Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?

LİPOFREEZE ( Soğuk lipoliz ) yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide "soğuk kaynaklı panikülit" olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apopitoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.

Egzersize, diğer yöntemlere ve olağan diyetlere karşı dirençli yağ depolarını yok etmek üzere iyi bilenen ancak daha önce hiç birlikte kullanılmamış iki farklı teknolojiyi birleştirerek kullanan kozmetik bir cihaz olan LIPOFREEZE de bu fikirden doğmuştur.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir seanslık bir işlemdir.

Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut silüetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Kimler için uygundur?

Lipofreeze soğuk lipoliz yöntemi, vücut kitle indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda yada 10 kiloya kadar fazlası olan, genel olarak kilosu olmayıpta belirli bölgelerindeki (sırt, karın , basen, yan simitler, kollar, sırtta sütyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) inatçı yağlanmaları olan kişiler için çok uygundur.

Hamilelelerde doğumdan 3 ay sonra ve sezeryan ameliyatından sonra yara iyileşmesi tamamlandığında rahatlıkla kullanılabilir. Ancak yara izi üzerinde oluşan kızarıklığın geçmesi kişiye göre 1-2 gün sürebilir. Bunun dışında bir yan etkisi yoktur.

Nasıl Uygulanmaktadır?

Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu tek kullanımlık özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır.

Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı önce 45 derece ısıtır sonra anidan -10 dereceye kadar soğutur. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, gazete-dergi okuyabilir, ya da müzik dinleyebilir.

Vakumlu Soğuk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşmaktadır?

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz. İşlem tamamen ağrısız bir yöntemdir. Zaman içerisinde 1,5 ile 2 ay arasında bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %20 ile %40 oranında bir incelme meydana gelecektir.

Kaç Seans Uygulanır?

Soğuk lipoliz sadece 1 seans uygulanmaktadır. Bu tek seans yağların %20–40 azalmasını sağlamaktadır.

Vakumlu Lipolizin Seans süresi nedir?

Bir bölgeye uygulama 1 saat sürmektedir. Örneğin hasta her iki bel bölgesine uygulama yaptıracaksa işlem 2 saat sürecektir.

Uygulama yaptırdıktan sonra sonuç İçin Diyet Spor Gerekli mi?

Hayır, sonuç almak için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Elbette kilo almamaya gayret göstermek genel sağlık açısından faydalı bir durumdur.

İstenmeyen yağlar kaderiniz olmasın yeter ki siz isteyin Akumer her zaman sizin yanınızda yanıbaşınız da