Radyofrekans

Bu sistem Radyo Frekans enerjisinin dezavantajlarından kaçınmayı fırsat bilirken avantajlarından faydalanmayı maksimum hale getirmiştir. RF teknolojisini kullanmak çok kolay olmakla beraber bu sistem oldukça güçlü ve etkilidir. Cilt sıkılaştırma ve selülit bölgesel incelme üzerinde olan iyileştirme sonucu ilk seanstan itibaren gözlenir , bundan dolayı gerçekten etkili bir sistemdir.

RF Teknolojisinin Yararları

  • Tedavi tamamen ağrısızdır RF teknolojisi ,radyo frekans enerjisini direk olarak tedavi edilen bölgeye gönderir. Bunun için ise diğer radyo frekans sistemlerine nazaran daha az enerjiye ihtiyaç duyar , bu nedenle tedavi alan kişi acıyı hissetmez.
  • Hem yüzeysel hem de derin yağ tabakalarının tedavisi–RF teknolojisi farklı yağ dokularında değişik enerji odaklanmasına ulaşmak için akım ve polariteyi değiştirip tedavi elektrotlarını kontrol etmek için çok teferruatlı algoritmalar kullanır. Bundan dolayıdır ki görsel klinik sonuçlarına ilk tedaviden itibaren ulaşılır.
  • Yağ dokularını seçerek ısıtır –RF teknolojisi, enerjiyi yağ dokularına yönlendirir , diğer dokulara gitmesini önler. Bundan dolayı daha iyi klinik sonuçlar elde ediliir.
  • Cildi soğutmak ya da soğutucu aplikatör gerekmez –RF 'in şekli ve sofistike kontrol algoritması cildin ve aplikatörün ısıtılmasına ihtiyaç bırakmaz. Böylece daha etkili tedaviyi daha az zamanda alırız.
  • Daha az tedavi seansı –RF teknoloji daha hızlı ve iyi sonuçlar elde etmeye odaklanan enerji yayar.
  • Işık teknolojisi gerekmez – bütün cilt tipi ve rengine uygundur.

Nasıl Çalışır ?

RF teknolojisi sarkık dokular ve en önemlisi cildin daha derinindeki yağ dokularında yapısal ve görsel değişiklik sağlar. Böylece metabolizmada artış olur ve inatçı,sert ve lokalize yağ ve selüliti atmakta zorluk yaşanan yağ hücrelerinden sıvı yağ atılır. Buna paralel olarak, ısınan yağ hücreleri kolajeni ısıtmaya devam eder. Kolajen ısınır ve hareketlenir, anında bir kontraksiyon oluşturur, yeni kolajen oluşumunu destekleyerek derin cilt katmanları yeniden şekillenir ve cilt sıkılaşır. Bu tedavi , RF enerjisini derin ve yüzeysel cilt tabakalarına eş zamanlı bir anda gönderir ve sadece semptomlara değil problemin köküne iner.

RadyofrekansRadyofrekans
Tedavi Öncesi (Collagen bundles)Tedavi Sonrası Radyofrekans

Yüz Konturu & Cilt Sıkılaştırma

Radyo Frekans tedavileri ,özellikle Uni-Polar RF ve Bi-Polar RF enerjilerini birleştirerek tek bir aplikatör ile cildin eşzamanlı olarak hem derin hem de yüzeysel ısıtılmasını sağlar ve cilt yüzeyinin her zaman korunmasını sağlar. Şimdi, cildi pürüzsüzleştirmek,sıkılaştırmak ve kolajenini rejenere etmek için, iiğnesiz ,ameliyatsız ve beklemeksizin her zamankinden daha kolay ve hızlı oldu.

Seçkin dual elektro-ısıtıcının tek bir aplikatörde birleşmesi , Tri Polar R f edavilerini sağlıklı dokulara zarar vermeden sabkütanüs katman ile dermisin derinine kadar RF enerjisinin nüfuzunu sağlar. Yağ hücreleri ve bu hücreleri çevreleyen kolajen liflerini en yüksek direnç ile ısıtır.Fibroblast aktivitesinin artması,kolajen kontraksiyonu ve yeni kolajen ve dermal matriks proteinlerinin yeniden şekillenmesi ile rejenerasyon oluşur.

Cildin elastik lifleri, kolajeni ve elastini , fibroblast adı verilen bir hücre tarafından üretilir. Bunlar küçüldüğü için kolajen lifleri anında bir sıkı cilt (anında sonuç) vererek yakınlaşır. Kolajen şekillenmesi ve rejenerasyonu ile uzun süreli sonuçlara ulaşılır.

Bütün cilt tipleri için ,kolajeni rejenere etme,cildi sıkılaştırma ,tonlama ve sarkık cildi düzeltmek için klinik olarak kanıtlanmıştır. RF tedavileri yüz,boyun ve kollarınızın cildini hassas ve etkili bir şekilde sıkılaştırır.

Bu gelişmiş RF teknolojisi cildin soğutulma ihtiyacını elimine eder. Böylece hedeflenen hücrelere gerekli ısı verilir ve hatta daha hızlı sonuçlara ulaşılır ,ve en sonunda ilk tedaviden itibaren görsel sonuçlara anında ulaşılarak güvenli bir tedavi sağlar.

RF Yüz Konturu ve Cilt Sıkılaştırma Tedavileri Nasıl İşler?

RadyofrekansCildimiz zamanla yaşlanır ve sürekli dış etkenlere maruz kalır. Bundan dolayı bağ dokuda kırılmalar oluşur ve kırışıklık ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

RF enerjisi ,Kolajen liflerinin biriktiği bölgelerde Ekstra Selüler Matriks ve cilt dokularına ısı nüfuzu yapar. Lokal ısınma kolajen liflerinin anında kontraksiyonunu sağlar ve aynı zamanda Fibroblast metabolizmasını artırır. Böylece yeni Kolajen ve Elastin liflerinin üretimini hızlandırır.

Kolajen ve Elastin liflerinin kontraksiyonu ve rejenerasyonu cilt katmanlarını sıkılaştırır ve daha pürüzsüz,daha sağlıklı ve daha genç bir cilt görünümü sağlar.

Vücut Şekillendirme & Selülit Azaltma

Selülit deri altına depolanan yağ değişimidir, çukur ya da dalga olarak meydana çıkar.Bayanların birçoğunda vardır. Aslında araştırmalar göstermiştir ki 18 yaşın üstündeki bayanların %80 'inde az ya da çok seviyede selülit vardır.

Çukur ya da dalgalı cilt genel olarak kalça,baldır ve karında bulunur. Bu özel bölgelerdeki yağ dokularının odaklanarak ısıtılması , sıvılaşan yağın ısıtılan dokulardan atılmasını artırır.

Özellikle RF Teknolojisi ile güçlenen DAEYANG, sorunun köküne inerek selüliti etkili bir şekilde tedavi etmektedir. Tri Polar R.f.'nın eşsiz konfigürasyonu cilt altındaki metabolizma ve yağ sıvısının salgısında artış olan yağ dokularını, etrafında bulanan diğer dokulara zarar vermeden ısıtır.Bununla birlikte , derin ve yüzeysel yağ tabakalarını eşzamanlı olarak ısıtır , bunu yaparken de mono-polar RF ve bi-polar RF dual etkisini tek bir aplikatörde birleştirir.

RF Teknolojisi bütün cilt renklerini hassas ve etkili bir şekilde tedavi eder. Ayrıca, eski RF Teknolojisine nazaran RF Teknolojisi ne cilt ne de aplikatör için bir soğutucuya ihtiyaç duyar. Tedavinin etkililiğini artırır ve daha az seansta sonuçlara ulaşılır.

RF Vücut Şekillendirme & Selülit Azaltma Tedavisi Nasıl Çalışır?

RadyofrekansSelülit durumu – Hipodermis içindeki büyük orandaki genişlemiş yağ hücrelerinin birikimidir.

RF Teknolojisi , derin ve yüzeysel yağ tabakalarının simultane olarak ısısını artırır. Böylece metabolizmada artış ve yağ hücrelerinden sıvı yağın atılması sağlanır.

Tedavinin sonu ve sıvı yağın atılmasından sonra yağ hücreleri küçülür, selülitin görünümünü elimine ederek veya azaltarak cildin görünümünü orjinal haline yaklaştırır.

R.F (RADYOFREKANS)

Akumer Estetik Merkezimizde bulunan 2, radyo frekans sistemidir.Radyo dalgaları ile soft lazer ve vakum birleştirilmiş diğer bir cihazımız ile yaptığımız tedaviyi ifade etmektedir.

RF (Radio Frequency) System

Bölgesel yağlanma ,selülit ve vücut şekillendirmede devrim niteliğinde radyo frekans; cerrahi müdahale yapmadan bi-polar RF sistemi estetik amaçlı kullanılan ileri teknoloji cihazıdır.

RF,soft lazer ve vakum ile yapılan işlemlerde enerji yoğunluğu ve yüksek frekans ,yoğun ısıyı harekete geçirerek cildin derinliklerine kadar inip yağların parçalanmasını ve buharlaşmasını bunun yanı sıra vakum masajı sayesinde lenf drenaj ile dolaşımı hızlandırarak yağların lenf kanalları yoluyla vücuttan atılmasını sağlar.Böylece cildi sıkılaştırır ve düzelterek şekle girmesine yardımcı olur.

Uluslar arası birçok uzman tarafından alanında yılın en iyi cihazı olarak görülen RF

Ayrıca dünyanın birçok ülkesinde de kullanımı mevcuttur.

Vücut ve yüz bölgesi için kullanılan başlıkları RF işlemi esnasında cildin ısıya karşı korunabilmesi amaçlı diote cryo sistemi ile dizayn edilmiştir.Tedavi esnasında; daha konforlu ve başarılı bir tedaviyi elde edebilmek için dereceyi aynı seviyede tutar.

RF cihazı tedavi sırasında ve sonrasında hiçbir acı yada yanma riski bulunmadığı gibi derinlemesine ısı ve etkili masaj kombinasyonu sayesinde inanılmaz bir rahatlama etkisi yaratmaktadır.

Selülit tedavisinde etkili ve güvenli.Acısız mükemmel sonuçlar.Cilde pürüzsüz bür görüntü verir.

Soft lazer ve radio frekans tarafından ısınan yağ hücreleri hızla eriyerek küçülür ve vakum yöntemiyle yapılan lenf drenaj sayesinde vücuttan atılması sağlanır.

Bölgesel yağlanma ,selülit ve vücut şekillendirme de mucizeler yaratmaktadır.