Lazer Epilasyon Nedir

Son derece güvenli,etkili sonuçları olan lazer epilasyon tedavi yöntemi ile istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.Ayrıca kasık ve bacak gibi bölgelerde ki batık kıl problemleri bu yöntem ile kolay, kalıcı, hızlı ve sağlıklı bir şekilde giderilebilmektedir. Lazer enerjisi,derinin altındaki kıl köküne ulaşır.Kıl kökündeki renk hücreleri(pigment)lazer enerjisini emer.Burada yoğunlaşan lazer enerjisi çevre deri ve dokuda hasar yapmadan kıl kökünü yakar ve hasara uğrayan kıl tekrar çıkmaz ve lazer epilasyon etkisi ortaya çıkar.Böylece uygulama sonrasında bir kısmı hemen dökülür.Diğer bazı tüyler ise işlem sonrası 2-3 haftaya kadar deriden atılır.

Lazer Epilasyon;istenmeyen tüyleri hızlı,kolayca,konforlu ve cildimize zarar vermeden yok edebilmek amacıyla son yıllarda ışık ve lazer sistemleri geliştirilmiştir.Bu amaçla çeşitli dalga boylarında lazerler ve ışık kaynaklı kalıcı tüy yok edici cihazlar üretilmiştir.

Her iki yöntem ile kıl kökünün tahrip edilmesi söz konusudur.Bu yöntem vücudun kıl olan her bölgesine uygulanabilmektedir.

Yüz bölgesinden başlayan ve ayak tırnaklarına kadar olan tüm bölgelere uygulama yapılabilir.Diğer bir deyişle tepeden tırnağa her bölgedeki kıl problemlerini çok rahat,kolay,konforlu ve problemsiz olarak çözüm sağlayarak kılları yok etmektedir.

Ayrıca kıl batması problemi olan kişilerde herhangi bir cerrahi veya invaziv operasyonlara gerek kalmadan çok kolay çözümler üretmektedir.

Lazer epilasyon, anestezi gerektirmeden uygulanabilir.Meme ucu,üst dudak ,bikini ve genital bölge gibi hassas olan bölgeler bile lazer tedavisiyle kolaylıkla tedavi edilebilir.

Bu yöntem istenmeyen tüylerden kurtulmak için faydalı,kolay,acısız,hızlı güvenli ve etkili bir yöntemdir.Kadın ve erkek fark etmeksizin tedavi yapılabilmektedir.

Uygulama sonrası ortaya çıkabilecek sadece kısa süreli yan etkiler oluşabilir.Bunlar sadece kızarıklık ve kıl köklerinde ödem olmakla beraber en geç bir saat içinde kaybolur.Ancak çok hassas ciltlerde birkaç gün sürme ihtimali mevcuttur.Lazer Epilasyon yöntemi deri problemi oluşturmaz ve iç organlara hiçbir zarar vermez.

Lazer uygulamalarında cihazlar tüylerin aktif dönemlerinde etkilidir.Dinlenme fazındaki tüy kökleri lazer epilasyondan etkilenmez.Vücuttaki tüyler değişik dönemlerde aktif faz ve dinlenme fazına girerler.Lazer Epilasyon uygulama esnasında aktif kılları etkiler yani yok eder.Bir süre sonra dinlenme fazındaki tüyler aktif hale gelir.Bir sonraki uygulamada da bu tüyler yok edilir.Bu arada bize sıkça sorulan sorulardan bazılarını örnekleyelim.