Co2 RF | Fraksiyonel Lazer

KIRIŞIKLIK,CİLTTE SARKMA,SİVİLCE İZLERİ,YANIK İZLERİ,AMELİYAT İZLERİ, CİLT YENİLEME,LEKE VE DERİ ÇATLAKLARINDA YENİ TEKNOLOJİ MADONNA EYELIFT
MADONNA'NIN TERCİH ETTİĞİ LAZER

Co2 RF | Fraksiyonel Lazer

CO2 Fraksiyonel RF lazerler cildin tüm yüzeyini soymak yerine, arada sağlam alanlar bırakarak cildi soyan lazerlerdir. Oluşan hasarlar mikroskopik boyutta olduğu için cildin kendini toparlaması çok hızlı olmaktadır.

CO2 Fraksiyonel Lazer yüzeyel ve derin kırışıklıkların tedavisinde ,cildin elastikiyetini arttırmada ,sivilce izleri, yanık izleri, ameliyat izleri, leke ve deri çatlaklarında kullanılan en etkili tedavi yöntemleri haline gelmiştir. CO2 Fraksiyonel RF lazer sonrasında; cilt daha parlak ve canlı bir görünüm alır. Cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaştırır. İnce izler azalır, derin izler yüzeyselleşir. Akne scarları ciddi derecede ortadan kaybolur. Ciltteki renk ve ton farkları azalır.

Co2 RF | Fraksiyonel Lazer

Co2 RF | Fraksiyonel Lazer

TIP VE ESTETİK

Gelişmiş CO2 RF Fraksiyonel Teknoloji

Özel SmartPulse Teknolojisi

İnovatif SmartStack Fonksiyonu

Fraksiyonel ve Geleneksel Cilt Yüzeyi Yenileme

Cilt Cerrahisi

Plastik ve Estetik Cerrahi

Spot

DEKA, Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer sayesinde, ciltteki bozulmalar ile daha önce hiç olmadığı şekilde savaşmak için karbondioksit lazerinin radyofrekans ile birlikte yaptığı etkiyi ilk defa piyasaya sürerek, estetik tıp ve dermatolojik cerrahi için tasarlanmış yenilikçi ve özel bir yapılandırma geliştirmiştir.


Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer, yeni kolajenleri etkili bir şekilde harekete geçirerek dokular üzerine eşsiz bir etki uygulayarak, kırışıklık ve sarkıklık gibi yaşlanma etkilerine karşı koyar ve cilt bozukluklarını düzeltir. Boyun, dekolte ve perioküler bölge gibi bugüne kadar tedavi edilemez olarak addedilen bölgeler için de idealdir.

Gelişmiş lazer sistemlerinin geliştirilmesinde bir dünya lideri olan DEKA, otuz yıllık bilgi birikimi ile elde edilen sonuçları, Smart Xide2 DOT/RF Co²Fraksiyonel Lazer teknolojik gelişmeleri ile bir araya getirmiştir. Özel PSD® (Atım Şekli Tasarımı) teknolojisine sahip karbondioksit lazeri kaynağı, dermatolojik uygulamalarda bugüne kadar ulaşılamamış performans düzeylerine ulaşmaktadır. Terapötik etki, minimum termal zarar ve hastalar için aşırı hızlı yenilenme süreleri ile uygulamayı kontrol etmede maksimum güvenirlilik sağlayarak yüzeydeki dokulara ve daha derindeki bölgelere dikkatli bir şekilde ulaşır. DEKA, sürekli yenilik arayışı doğrultusunda, yeni bir multidisipliner, öncü bir lazer sistemine zemin hazırlamıştır.


Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer, diğer tüm karbondioksit lazeri kaynaklarından gözle görülür biçimde daha üstündür. PSD® teknolojisi sayesinde, sürekli modda ve çok farklı özelliklere sahip çok sayıda atımlı modda çalışmaktadır. Bu çok yönlülük, gerekli uygulama için en uygun atım şeklini seçmesine olanak sağlamaktadır. Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer Çevredeki dokulara minimum ısı zararı ile buharlaştırmak zorunda olduğumda, “soğuk modda”, pıhtılaştırmak için “sıcak modda” ve cilt yenileme ve fraksiyonlu gençleştirmede olduğu gibi küçük bölgelerde derinlemesine ameliyat etmek zorunda olduğumda ise “ısı seçimi” modunda çalışabiliyorum. Yeni HiScan DOT/RF’nin mükemmel sonuçlar yaratan ve daha az seans gerektiren eşsiz bir performans sunması, kesinlikle bu uygulama türünde söz konusudur. Tüm bunlar, karbondioksit lazeri ile birleştirilmiş bir radyofrekans kaynağı kullanarak özellikle HiScan DOT/RF tarafından sunulan seçenek sayesinde olası hale getirilmiştir.

Prof. Nicola Zerbinati, Doktor

Insubria Üniversitesi
Dermatoloji Bölümü - Varese, İtalya

SMARTXIDE2 KARBONDİOKSİT LAZERİ: KESİN ÇOK YÖNLÜLÜK

Yüksek emisyonlu Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer karbondioksit lazeri sistemi, özellikle estetik tıp ve dermatolojik cerrahide multidisipliner uygulamalar için en uygun atımlar sağlamaktadır. Bu, özel PSD® (Atım Şekli Tasarımı) teknolojisine sahip bir karbondioksit radyofrekans lazeri kaynağının geliştirilmesinin bir sonucudur.
Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer’nin eşsiz özellikleri ve gücü, karbondioksit lazeri teknolojisinde tamamen yeni bir şey olan fraksiyonel lazer atımlarının değişken süreler ve maksimum güç ile oluşturulmasını sağlamaktadır.

Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer 'in Biz Hekimler ve hastalar için sağladığı yararlar aşikârdır: En az yayılma kapasitesi ve en iyi sonuçlar yaratarak en büyük faydayı sunmak üzere tasarlanmış çok sayıda atım modu hâlihazırda mevcut olduğu için tüm tedavilerde (uygulamalarda) tek bir atım şekli kullanmaya artık gerek yoktur.
Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer Yenilikçi HiScan DOT/RF, karbondioksit lazeri ve radyofrekans kaynağının birleştirici etkisinden yararlanarak, cildin tüm katmanlarına dikkatli bir şekilde ulaşabilmektedir. Mükemmel şekilde kontrol edilmiş olan ısı, hastalar için büyük fayda sağlayarak hızlıca ve etkili bir şekilde hareket edip, yüzeydeki dokuya ve aynı zamanda daha derin bölgelere yayılmaktadır.

HiScan DOT/RF ‘nin radyofrekans çift kutuplu teknolojisi, dermisin dikkatli bir şekilde ısınmasını başlatır ve yeni kolajen oluşumunu harekete geçirir.


Radyofrekans, dokuya derinlemesine biçim vererek, sarkıklıkları gerginleştirerek ve yeni kollajen üretmek için fibroblast aktivitesini harekete geçirerek karbondioksit lazeri tedavisinin etkilerini artırmaktadır.

HiScan DOT/RF tarama sistemi, seçici ısıtma ve ciltte derin ve lokalize bir etki oluşturmak için radyofrekans çift kutuplu teknolojiden yararlanan iki özel ara parçası ile sunulmaktadır. Radyofrekans ve karbondioksit lazerinin birleştirilmiş ve eş zamanlı etkisi, iyileşme süresinin azalmasını ve cilt dokularının iyileşmesinin hızlanmasını sağlamaktadır. Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer Sürekli soğutma sağlamak ve böylece tedaviye karşı duyarlılığı ve iyileşme sürelerini azaltarak, cildin daha yüzeysel olan katmanlarını korumak için SmartCryo sistemini tarayıcıya bağlayan bir donatı da mevcuttur. Benzer bir donatı, en çok yayılan duman boşaltıcılarına uyarlanabilen özel bir bağlantı ile duman tahliyesi için kullanılır.

HiScan DOT/RF tarayıcı sistemi

DOT TEKNOLOJİSİ: ETKİNLİK VE KALİTE

Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer teknolojisi, tedavileri hastanın ve hedef dokuların özellikleri doğrultusunda ayarlayarak çalışan tüm parametrelerin doğru olarak seçilmesini sağlar.

Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer Yara izleri, yüzey pigmentasyonu, derin ritidoz gibi daha karmaşık tedavilerde ve yüksek PIH (Postenflamatuvar Hiperpigmentasyon) riskine sahip cilt fototiplerinde kullanımını özellikle yararlı kılmaktadır.

Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer Boyun ve dekolte bölgesi gibi hassas bölgelerin tedavisi için ideal olan SmartXide, perioküler bölgenin minimal invazif gerdirilmesi için de kullanılır.

Çok Yönlü, Kesin, Güvenilir Teknoloji

Tedavi uygulanacak bölgenin gücü, SmartTrack algoritmasına sahip tarama modu, şekli ve büyüklüğü, DOT’ler arasındaki mesafe, DOT durma süresi ve SmartStack düzeyi, uygun olarak ayarlandığında, hastanın ameliyat sonrası iyileşmesini kolaylaştırarak tüm estetik ve dermatolojik tedavi türlerinin en etkin şekilde uygulanmasını mümkün kılmaktadır.

PSD®: ATIMLI EMİSYONLARIN TAM KONTROLÜ

Her bir atımın süresinin, enerjisinin ve şeklinin tam olarak kontrol edilmesi, SmartPulse (SP), DEKAPulse (DP) ve HighPulse (HP) cihazları, Cilt Yenileme uygulamalarındaki tüm ihtiyaçları gideren en iyi çözüm haline getirmektedir. SP, DP ve HP, fraksiyonel tarama modlarında ablasyonu (ameliyatla parka çıkarma) ve pıhtılaşmayı (termal etki) ayarlayabilir.

Ablasyon : Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer Atımın ilk kısmında yayılan en yüksek seviyeli güç, büyük miktarda enerjiyi çok hızlı açığa çıkarır ve su bakımından daha az zengin olan epidermisin (üst derinin) ve en üstteki cilt katmanlarının hızlı bir şekilde çıkarılmasına sebep olur.

Termal etki : Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer Hızlı buharlaşma sonrasında, oluşan enerji, su bakımından zengin dermisin (alt derinin) alt derinliklerinde ısı biçiminde yayılır. Sonuç, dokuların ani “büzüşmesi” ve yeni kolajen oluşturacak hücrelerin doğrudan uyarılmasıdır. Cilde verilen zarar en az düzeydedir ve iyileşme süreleri büyük ölçüde azaltılır.

YENİLİKÇİ SMARTSTACK FONKSİYONU

SmartStack fonksiyonu, Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer sistemini sadece ablatif etkiye sahip diğer atımlı lazer sistemlerine göre daha güvenilir ve etkili kılarak, aynı noktada (DOT) 1 ila 5 arasında değişen ardışık atım emisyonları olasılığı ile cildin buharlaşma derinliğinin ve termal etkinin (ya da zararı) kontrol edilmesi konusunda maksimum hassasiyet sağlar. Bu durum, iyileşme sürelerinin hızlı olması ve hastanın rahatının artması ile sonuçlanır.

Termal etkinin kontrolü: Lazer enerjisini her zaman DOT üzerinde olacak şekilde tek bir atımda ya da arka arkaya yapılan birçok atımda açığa çıkarabilir. Doku, SmartStack seviyesi artırılarak, bir atım ile diğeri arasında geçen sürede soğur ve böylece termal zarar ve özellikle hassas bölgelerde ya da esmer ya da Asyalı fototipine sahip hastalarda istenmeyen yan etki riski azaltılır.

Buharlaşma derinliğinin tam kontrolü: Smart Xide2 DOT/RF Co² Fraksiyonel Lazer , yara izi tedavisinde olduğu gibi daha büyük ablasyon derinliğinin gerekli olduğu yerlerde bile ciltteki ağır kanamaların ve arka arkaya gelen çok uzun iyileşme sürelerinin önüne geçer.

Teknik Özellikler

SMARTXIDE2 - DERMATOLOJİ VE ESTETİK TIPTAKİ YAPILANDIRMA

Model

C40

C60

C80

Lazer Tipi

CO2 RF-PSD®

Dalga Boyu

10.6 μm

Emisyon Işın Modu

Tem00

Emisyon Modları

CW - SP - DP - HP

CW - SP - DP - UP - HP

CW Gücü

0.5 - 40 W

0.5 - 60 W

0.5 - 70 W

UP Gücü

0.5 - 40 W

0.5 - 60 W

0.5 - 80 W

UP’deki Tekrarlama Hızı

NA

2,000 Hz’ye kadar

HP Gücü

0.1 - 4.0 W

0.1 - 8.0 W

0.1 - 15.0 W

HP’deki Tekrarlama Hızı

5 - 100 Hz

5 - 100 Hz

5 - 200 Hz

Emisyon Süresi

0.001 - 1 s

Geciken Emisyon Süresi

0.1 - 1 s

Işın Gönderimi

7 aynalı ve karşı ağırlıklı eklemli ko

HiScan DOT/RF Tarama Sistemi

Maks Tarama Bölgesi

15 x 15 mm

Durma Süresi

100 - 2,000 μs

DOT Boşluğu

0 - 2,000 μm

Tarama Şekilleri

DOT, Çizgi, Üçgen, Paralelkenar, Altıgen, Kare

Tarama Modları

Normal, Aralıklı, SmartTrack

SmartStack

1 -5

RF Gücü

1 - 50 W

spot

ERGONOMİK VE YENİLİKÇİ FRAKSİYONEL CO2 LAZER TEKNOLOJİSİ...
CO2, dual modlu lazer sistemi; derin ablatif ve yüzey yenilemede Fraksiyonel CO2 olarak lazer teknolojisinin esnekliğini aynı anda sunan yenilikçi bir teknolojidir.

CO2 yüzeysel epidermisi hedef alarak ya da retiküler dermiste derinlemesine kolajen şekillendirmesini destekleyerek; çeşitli yara izleri, geniş gözenekler, pürüzlü ciltler, genel ve derin kırışıklıklar, yapısal cilt bozuklukları, istenmeyen ton farklılığı, cilt gevşekliği, diskromi ve güneşe bağlı yıpranmış ciltlerde etkili ve çarpıcı tedavileri mümkün kılar. CO2'in kısa uygulama süresi hastalar için konforlu bir tedavi sağlar. Ciltte kısa sürede iyileşmeyi sağlar. Üst seviye özellikleri ve yenilikçi fonksiyonları ile kişiye özel tedavi seçenekleri, dinamik ve uzun süreli sonuçlar sunar.

KLASİK CO2 LAZER VE FRAKSİYONEL CO2 LAZER OLARAK KULLANABİLME İMKANI
 Çeşitli skarlar

 Geniş gözenekler

 Yüzeysel ve derin kırışıklıklar

 Doku düzensizlikleri

 Diskromi

 Sarkma

 Foto-yaşlanmaya maruz kalmış ciltler

 Düzensiz cilt görünümleri

 Lekeler