Akumer

Akumer Akupunktur ve Estetik Merkezi olarak amacımız; kliniğimize gelen hastalarımızı öncelikle misafirimiz olduğunu kabul ederek; akumer sıcaklığı, misafirperverliği, aile ortamını, kaliteli ve kusursuz hizmetini otantik aynı zamanda modern ve nostaljiyi bir arada barındıran eşsiz dekoruyla birleştirerek bir ayrıcalık yaratmaktır.

Akumer ayrıcalığını merkezimize gelen herkesin buraya gelince; huzur buluyoruz, ortamınız bizi rahatlatıyor, streslerimizden uzaklaştırıyor, kapıdan adımımızı attığımızdan itibaren pozitif enerji alıyoruz, her şey en ince detaylara kadar düşünülmüş vb. söylemleri bizleri mutlu ediyor, gurur veriyor, çalışmalarımızda daha iyiye doğru gitmemize destek veriyor.

Büyüyen Akumer'in yeni birimlerinin katılımlarıyla 500 metrekareden fazla alana sahibiz.En ince ayrntıları düşünerek; Osmanlı ve Selçuklu motiflerini severek kullanmamız ve bu motifleri değişik renklerle süsleyerek, aynı zamanda akupunktur tedavisinin 3000 yıllık bir geçmişi olmasıyla birleşince farklı bir dokunun oluşmasını sağladık.

Ayrıntılar Dünyası olan Akumer Estetik Merkezi'mizin giriş bölümündeki tonöslerin bir tarafının geceyi diğer tarafının gündüzü belirten dekoru akupunktur'un denge kavramını zıtlıklarını diğer bir deyişle; iyilik içinde kötülük, kötülük içinde iyilik (siyah içinde beyaz, beyaz içinde siyah) anlamını taşımaktadır.

Cilt Bakım odasındaki Osmanlı Çeşmesi bu antik dekorun bir parçası olup aynı zamanda kapı kolları; Osmanlı motifleri işlenmiş varaklı kartonpiyer, altın varaklı kemerler, asma tavanlar ve altın varaklı duvar motifleri ile bir bütünlük sağlamaktadır.

SAĞLIK VE SAĞLIK KURULUŞLARI

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlık kavramını;Fiziksel,ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olarak tanımlamıştır.Buradan yola çıkarak sağlık tüm boyutları ile bir bütün olarak görülmeli ve hizmetler sağlığın bu üç boyut bakımından dikkatlice ele alınarak yeni ve farklı hizmet modelleri geliştirilebilmelidir.

Sağlık Hizmetlerinin temel bir ilkesi olarak kabul edilen ekip hizmetinde:"Ekip,bilgileri,becerileri,yetenekleri ve sorumlulukları yönünden birbirlerini tamamlayarak,aynı amaç için bir arada çalışan farklı meslek üyelerinden oluşur.Sağlık hizmeti ekibi içindeki hiçbir meslek üyesi diğerinden daha önemli ya da az önemli değildir.Ancak,ekibin çalışmaları ekip başkanı tarafından yönetilir." Sağlık Bakanlığı ,Sağlık Hizmetlerinin Yürütülmesine ilişkin yönergesinde ekip hizmetinin önemini vurgulamıştır.Bu temel ilkenin dışındaki yaklaşımlar sağlık hizmetinin gelişimine ve bütünlüğüne zarar verici nitelik taşıyabilir.

Sağlıkta psikososyal boyut ihmal edilmemelidir.Çünkü Tıp bilimi esasen sosyal bir bilim olarak ta değerlendirilebilir.

HALKLA İLŞKİLER

Halkla ilişkiler bir işletmenin,kurumun ya da örgütün bağlantı kurduğu ya da kurabileceği kimselerin anlayış, sempati ve desteğini elde etmek ve bunu devam ettirmek için yaptığı sürekli ve örgütlenmiş bir yönetim görevidir.

Halkla ilişkiler işletmenin hizmet verdiği kitle ile daha etkili iletişimde bulunmak üzere başvurduğu bir yöntemdir.

Halkla ilişkiler sıradan olmakla önemli olmak arasındaki farktır; işletmenin olumlu bir imaja sahip olması için gerekli tanıtım politikasının saptanması, işletmenin bu doğrultuda yönlendirilmesi, insan grupları ve işletme arasında bilgi akışının sağlanması ve bu bilgi akımının gerekli etkinliği kazanarak amaçlanan sonuca ulaşması için yapılan plânlı faaliyetlerdir.

DÜNYADA VE ÜLKEMİZDE AKUPUNKTURA BAKIŞ AÇISI

Akupunkturun 3000 yıllık bir geçmişi mevcuttur.Önceleri alternatif tıp olarak tanımlanan akupunktur artık tamamlayıcı tıp olarak tanımlanmaktadır.
Almanya , Fransa, İsviçre,A.B.D ve İngiltere gibi ülkelerde akupunktur yöntemleri uygulanmakta olup, bu yöntemleri uygulayan tedavi merkezleri üniversiteler ve vakıflar tarafından desteklenmekte ve teşvik edilmektedir. Amerika,İsviçre ve Almanya'da Sağlık Sigorta şirketleri, akupunktur tedavisinde sigorta kapsamı içine almış bulunmaktadırlar. Ülkemizde de artık üniversitelerde akupunktur poliklinikleri açılmaya başlanmıştır.
Sağlık Bakanlığı son olarak 2002 yılında Akupunktur (17.09.2002 tarih 24879 Resmi Gazete) tedavisi uygulanan özel sağlık kuruluşları ile bu tedavinin uygulanması hakkında yönetmelik çıkarmıştır. Sağlık kuruluşlarında ''Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikası'' olmayan hekimler akupunktur tedavisi uygulaması yapamayacaklardır.

AKUMER AKUPUNKTUR VE ESTETİK MERKEZİ OLARAK YAPTIKLARIMIZ

.Akupunktur tedavisini; zayıflama,ağrı,migren,stres vb.bir çok konuda uygulama yapmaktayız.

Kilo verme konusunda önce sağlık diyoruz. Onun için hızlı kilo verme çabası değil sağlıklı ve dengeli beslenerek akupunktur tedavisi ile kilo vermenizi öneriyoruz. Akupunktur hem seratonin düzeyini arttırarak kişinin rahat ve relax olamasını sağlar.Hem de sağlıklı ve dengeli olarak kilo vermemizi sağlar.

Ayrıca bölgesel incelme tedavileri ile kol,karın ,basen,alt bacak,üst bacak,diz içi-

dışı,sırt,gıdı,ayak bileği ,aşk tutamakları ,ğöğüs bölgesi vb. bölgelerde çeşitli tedaviler yapmaktayız.

Bu tedaviler arasında; ses dalgaları(ultrasound kavitasyon) ,radyo dalgaları(radyo frekans),gazlı tedaviler(karbaoksiterapi-ozon terapi-ozon sauna ),iğneli ama sıvısız lipoliz(elektro lipoliz),sıvılı iğneli tedaviler(mezoterapi-lipoliz-lipoterapi),vakumlu sıkılaştırma ve toparlama tedaviler(integral –lpg),lenf drenajı(pressoterapi),karboksipunktur,ozonpunktur vb. birçok tedavi metodlarımız mevcuttur.

Tedavi metodu seçimi kişinin kilosu ve bölgesel yağlanma durumuna göre değişmekle beraber merkezimizde yapılan ücretsiz öngörüşmeler sonucunda tercih edilmektedir.

Zayıflama ve bölgesel incelme tedavilerimizi tamamlarken; yüzümüz ,boyun ve dekolte bölgelerimizin de bakımlı,yenilenmiş, ve aydınlık olması gerekir.Ayrıca istenmeyen tüylerimizin ve kıl dönmelerinin de yok edilmesi gerekmektedir.Böylece bir bütünlük sağlamış oluruz.

Cilt bakımı,cilt yenileme(foto rejuvinasyon) PRP platelet ile doğal gençleşme,yüz germe- gençleştirme(mezolift),botox,dolgu,yüzeyel mezolift,peeling,kimyasal peeling,akupunktur,oksijen terapi,epilasyon,lazer epilasyon ,ı2pl epilasyon,ıpl epilsyon vb.birçok birimizle uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

*Tabiyki fiziksel şartların mükemmel olması işinizin çok iyi olacağı anlamını taşımamaktadır.Burada insan faktörü devreye giriyor.Hastamızın kapıdan karşılanıp uğurlanana kadar olan dialoglarında ben ve çalışan ekibin standart olması , konuşma üslubu ,tarzı ,tavrı ,mimikleri vb. herşey önemli hale geliyor.Ekipteki elemanlardan birinin hatası tüm hizmet verenleri etkileyecektir.Onun için merkezimizdeki periyodik yaptığımız toplantılarda standart davranma modelinin önemini vurgularız.

*Hastalarımızın tedavi süresince rahat edebilmesi ,sıkılmaması ve dinlendirici olması nedeniyle,kliniğimizde merkezi müzik sistemiyle söz içermeyen melodiler dinletmekteyiz.

*Merkezimize hastaların rahatça gelebilmelerini sağlamak amacıyla ön görüşmelerimizi ücretsiz yapmaktayız.

*Uyguladığımız tedavinin başarısında hastamızın bize güvenmesi,ikna olması gerekir.

*AKUMER olarak marka olmak ve markamızı korumak için yola çıkarken marka tescili yaptırdık. Logomuzu oluşturduk.

*Bu arada kendimizi de geliştirmek için kongre,seminer,sempozyum vb. etkinlikleri takip ederek her türlü gelişme ve yenilikleri öğrenip ve bildiklerimizi diğer doktor arkadaşlarımızla paylaşarak halkımıza ve hastalarımıza kazandırmaya çalışıyoruz.

*Bir dönem yerel basında sağlıkla ilgili köşe yazısı yazarak halkımızı akupunktur , güzellik- estetik ve diğer sağlıkla ilgili her tür konuda bilgilendirmeye çalıştım.

AKUMER ESTETİK GÜZELLİK VE AKUPUNKTUR MERKEZİ olarak tüm hastalarımıza sağlık,güzellik ve mutluluklar diliyoruz...